loading...
کتیرا
ALIZADE بازدید : 2125 دوشنبه 1395/06/29 نظرات (1)

انجمن های گیاهان دارویی در سرتاسر جهان با هدف تحقیقات و توسعه ظرفیت های پرورش و ارتقاء دانش و پژوهش های گیاهان دارویی و توسعه ی تولید، فرآوری و تجارت آنها شکل گرفته اند این انجمن ها ضمن سازماندهی و برگزاری نشست های علمی و کاربردی در زمینه گیاهان دارویی، حمایت مالی از پروژه های تحقیقاتی و ارائه مشاوره تخصصی به شرکت ها را نیز در اولویت کاری خود دارد.در این مطب ما به معرفی مطرح ترین و فعال ترین انجمن های گیاهان دارویی جهان میپردازیم...


European Herbs Growers Association انجمن پرورش دهندگان گیاهان دارویی اروپا

 

 

EUROPAM = European Herbs Growers Association

 

انجمن پرورش دهندگان گیاهان دارویی اروپا

 .

این انجمن با هدف برقراری ارتباط بین تولیدکنندگان گیاهان دارویی اروپا، سازمان های تخصصی کشاورزی (COGECA و COPA) و مجامع سیاسی این قاره (شورای اروپا، کمیسیون اروپا و پارلمان اروپا) در راستای سیاست گذاری تولید گیاهان دارویی و معطر راه اندازی شده است.

انجمن مذکور تاکنون فعالیت های تاثیرگذار و موفقی را در راستای استانداردسازی تولید و فرآوری گیاهان دارویی و انجام پژوهش های کاربردی با توجه نیاز کشاورزان انجام داده است و توانسته است پتانسیل های تولید گیاهان دارویی این قاره را شکوفا نماید.

اعضای اصلی این انجمن عبارتند از: کشورهای اتریش، بلغارستان، قبرس، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، لتونی، لهستان، هلند و انگلیس

عضو ناظر: سوئیس

رئیس انجمن: Bauke van der Veen

نایب رئیس انجمن: Erika Schubert و Franz Tiefenbacher

دبیر انجمن: Johannes Novak

سایت انجمن: www.europam.net

 


.

انجمن بین المللی گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی (GA)انجمن بین المللی گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی (GA)

.

انجمن بین المللی گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی در سال ۱۹۵۳ میلادی با هدف توسعه و انتشار تحقیقات علمی در زمینه گیاهان دارویی در آلمان تاسیس شد. این انجمن در ابتدا تنها برای محققین آلمانی بود ولی در سال های بعد به یک انجمن علمی بین المللی با ۱۴۰۰ عضو از ۸۲ کشور جهان تبدیل گردید.
مباحث مورد توجه در این انجمن عبارتند از: کشاورزی، زیست شناسی، شیمی، داروسازی و پزشکی. مجله ی “Planta Medica” به عنوان مجله ی رسمی این انجمن مطرح می باشد که ضریب تاثیر آن در سال ۲۰۱۲ برابر با ۳.۲ بوده است. این انجمن هر سال کنگره ی بزرگی را در یکی از شهرهای قاره اروپا برگزار می کند و هر ۵ سال یکبار نیز همایشی را با همکاری محققین قاره آمریکای شمالی برپا می نماید.

انجمن گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی دارای پنج کمیته ی دائمی است که عبارتند از:
۱.    کمیته ی فعالیت بیولوژیکی و فارماکولوژیکی ترکیبات طبیعی
۲.    کمیته ی تولید و اصلاح گیاهان دارویی
۳.    کمیته ی صنعتی سازی و کنترل کیفی محصولات دارویی با منشا گیاهی
۴.    کمیته ی امور نظارتی بر محصولات دارویی با منشا گیاهی
۵.    کمیته ی برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه ی محققین جوان

.

آدرس سایت انجمن: www.ga-online.org

 


.

انجمن گیاهان دارویی و معطر کشورهای جنوب شرق اروپا (AMAPSEEC)

.

در سال ۲۰۰۰ میلادی، نخستین کنفرانس گیاهان دارویی و معطر کشورهای جنوب شرق اروپا (CMAPSEEC) در شهر آرانجلوواس (کشور یوگسلاوی قدیم، صربستان فعلی) برگزار شد. در این کنفرانس اعضای هیات علمی انستیتوی تحقیقات گیاهان دارویی پرفسور ژوزف پنچچ پیشنهاد دادند که این کنفرانس در سال های بعد نیز تداوم یابد و این موضوع سبب شد که ایده اولیه تشکیل انجمن گیاهان دارویی و معطر کشورهای جنوب شرق اروپا شکل بگیرد. اساسنامه انجمن مذکور مشابه با اساسنامه انجمن گیاهان دارویی آلمان (GA) و بر اساس نظرات شرکت کنندگان کنفرانس (بخصوص پرفسور اَکوش مَثه نگاشته شد و این انجمن به عنوان انجمنی غیر دولتی و عام المنفعه معرفی گردید و دفتر اصلی این انجمن در شهر بلگراد (صربستان) تعیین شد. تصویب نهایی اساسنامه و ثبت آن پس از جلسات متعدد اعضا در ۱۶ آوریل سال ۲۰۰۱ انجام گردید. مهمترین اهداف تاسیس این انجمن عبارتند از: ارتقاء دانش و پژوهش های گیاهان دارویی و توسعه ی تولید، فرآوری و تجارت آنها. این انجمن ضمن سازماندهی و برگزاری نشست های علمی و کاربردی در زمینه گیاهان دارویی، حمایت مالی از پروژه های تحقیقاتی و ارائه مشاوره تخصصی به شرکت ها را نیز در اولویت کاری خود دارد.

این انجمن هر دو سال کنفرانسی را با عنوان گیاهان دارویی و معطر کشورهای جنوب شرق اروپا در یکی از کشورهای عضو برگزار می نماید که هشتمین کنفرانس در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ ماه می ۲۰۱۴ (معادل ۲۹ اردیبهشت لغایت ۱ خرداد ۱۳۹۳) در شهر دورس کشور آلبانی برگزار شد.

  ..


 .

 انجمن ادویه اروپا

 European Spice Association (ESA)

 .

ادویه در زبان عربی جمع مکسر دواء می‌باشد و به گیاهان و طعم دهنده‌هایی اطلاق می‌گردد که برای مقاصد خوراکی یا دارویی به کار می‌روند.

از ادویه‌ها برای تقویت مزه غذا و یا حتی داروها استفاده می‌شود. در فرهنگ‌های مختلف گیاهان متعددی جهت طعم دادن به غذاهای مختلف به کار می‌رود و شاید راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادویه‌جات به کار رفته در آنها مربوط می‌شود.

به عنوان نمونه در آشپزی هندی و بلوچی و پاکستانی به علت استفاده فراوان از انواع ادویه و طعم دهنده‌های گرم، طعم تند طعم غالب بر غذاها می‌باشد. اما این در هند بیشتر و پاکستان کمی کمتر و در جنوب ایران بلوچستان خیلی کم استفاده میشود.

اروپا یکی از مراکز بزرگ مصرف کننده ادویه ها در جهان است بطوریکه حجم بالایی از گیاهان ادویه ای تولید شده در کشورهای آسیایی به این قاره صادر می شود.

سالهاست که انجمن ادویه اروپا در رابطه با قانون گذاری و نظارت بر شرکت های واردکننده و توزیع کننده این محصولات در اروپا تاسیس شده است و تمامی کشورهای اتحادیه اروپا بهمراه ترکیه در این انجمن حضور دارند.

آدرس سایت:www.esa-spices.org

امیدواریم از این مطلب استفاده کافی را برده باشید

.اما

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط ناشناس در تاریخ 1398/11/26 و 15:48 دقیقه ارسال شده استمن حدود یکسال پیش من شروع به خوردن آب آلبالو کردم به مدت 2 ماه (2 لیوان صبح و 2 لیوان شب) (از نوع کارخانه ای از غلیظ ترین آن و نیم لیتر صبح و نیم لیتر شب ) که بعد از مدتی این اتفاقات در من افتاده است
1- بالا بردن دید چشمی به میزان 3 برابر (به طوری که الان جزئیات را کامل می بینم و چنان جزئیات تصاویر را می بینم که خودم گهگاهی تعجب می کنم )
2- از بین بردن بیماری و درمان 90 درصدی بیماری مه مغزی (از بچگی این بیماری را داشتم) brain fog
3 – از بین بردن بیماری و درمان بیماری درونگرایی من (من خیلی درونگرا بودم و خیالبافی می کردم)
4- درمان کامل میگرن (من میگرن داشتم) و سالها از این بابت رنج می بردم
5 – بالا بردن پردازش مغز و بالا بردن قدرت تصمیم گیری و اراده در من (در جلوگیری از توهمات ذهنی) (این قضیه مهمترین نتیچه است که اتفاق افتاده است)
6 – احساس جوانی بیش از حد (مخصوصا" در مغز من)
7 – احساس نو شدن مغز می کنم و فکر می کنم که مغز من نو شده است
8 – درمان (بله درمان کامل) و بسیار زیاد خیلی از مشکلات روانی من (خصوصا" درونگرایی و بالا بردن قدرت تصمیم گیری من و اراده من )
9 – درمان (بله درمان نه موقت و جلوگیری کننده ) بسیاری از مشکلات روانی
10 – درمان بسیار زیاد افسردگی و مشکلات روانی وابسته به آن
11 – درمان 50 درصد توهمات شنوایی (اسکیزوفرنی ) به علت اینکه با تقویت پردازش مغز و تقویت اراده در مغز بیمار قدرت جلوگیری از این توهمات را پیدا می کند و حدود 50 الی 60 درصد توهمات از بین رفته و صداها بسیار کم و قابل کنترل می شود (همینطور توهمات دیداری)
12 – تقویت قسمت ارادی و تصمیم گیری در مغز(کمک به بیماران روانی برای کنترل مغزی بیماریشان)
brain fog درمان کامل و بطور 90 درصدی بیماری مه مغزی
در ضمن این اتفاقات به طور دائمی در من افتاده است (به معنی درمان این بیماریها نه درمان موقت و زودگذر) چون یکسال صبر کردم تا ببینم که این درمانها موقت بوده است یا دائمی که الان می بینم دائمی بوده است و علت خوردن آب آلبالو به علت استفاده راحت و راحتی استفاده آن است (در ضمن یکماه تمام هم هر روز آلبالو خوردم که روزی 200 گرم صبح و 200 گرم شب)
البته دوستان اگر می خواهید این کار را تکرار کنید باید به نکات زیر حتما" توجه کنید:
1 – مشکلی پزشکی با خوردن آب آلبالو (نوع کارخونه ای آنرا استفاده کنید نه آب آلبالویی که در خانه با جوشاندن آن درست می شود چون من نوع کارخونه ای آنرا و نمی دانم آیا نوع خانگی آن جواب می دهد یا نه (چون در مدل کارخانه ای ان آب آلبالو را تغلیظ می کنند (یعنی آب آلبالو را گرفته و غلیظ می کنند) ولی در نوع خانگی آن آنرا می جوشانند
2 – مشکلی معده و گوارشی نداشته باشید
3 – در مورد خوردن طولانی مدت آب آلبالو یا آلبالو با یک دکتر گوارش صحبت کنید یا تحقیق کنید
4 – آب آلبالو را با معده پر مصرف کنید (بعد از صبحانه و بعد از شام)
شما اگر می ترسید روزی یک لیوان صبح و یک لیوان شب بخورید و اگر هر گونه مشکل روانی دارید بهتر است که یک امتحانی بکنید باید مصرفتان طولانی مدت باشد و با یک بار خوردن به جایی نمی رسید (حداقل 40 روز)
در هر صورت این اتفاقات در من افتاده است و از خدا ممنون هستم که این کار را بمن یاد داده است بطوری که من خوردن آب آلبالو و آلبالو را می خواهم همیشه انجام بدهم و به نتایج شگفت انگیز آن برسم
در ضمن من یک فرد عادی هستم و برای شرکتهای آب میوه هم تبلیغ نمی کنم (چون آنقدر فروش دارند که نیاز به تبلیغ این مدلی ندارند ) و هدف من از انتشار این قضیه کمک به افرادی مثل خودم می باشد چون یک عمر با این بیماریها سپری کردم و می دانم که چقدر تحمل این بیماریها سخت است و علت اینکه اینطوری با اینترنت به بقیه دارم می گویم چون دسترسی به کسی که روی این قضیه تحقیق کند را ندارم و می خواهم به این طریقه بقیه را خبردار کنم خصوصا" بیمارانی که از این قضیه رنج می برند با تشکر از اینکه متن مرا خواندید و اگر توانستید در مورد این قضیه تحقیق کنید


کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 138
 • کل نظرات : 369
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 374
 • آی پی امروز : 206
 • آی پی دیروز : 290
 • بازدید امروز : 479
 • باردید دیروز : 1,871
 • گوگل امروز : 23
 • گوگل دیروز : 25
 • بازدید هفته : 2,350
 • بازدید ماه : 32,302
 • بازدید سال : 70,105
 • بازدید کلی : 2,320,792